iPhone’u kullanarak AirPods Pro’yu ayarlama

AirPods Pro’nuzu ilk kez ayarlıyorsanız aygıtınızdaki yazılımın güncel olduğundan emin olun.

Ardından aşağıdaki adımları izleyin:

1. Ana ekrana gidin.
2. AirPods Pro’unuz içindeyken şarj kutusunu açın veiPhone’unuzun yanında tutun.
3. iPhone’unuzda bir ayarlama animasyonu görünür.
4. Bağlan’a dokunun.
5. Sonraki üç ekranda yer alan bilgileri okuyun.
6. iPhone’unuzda “Hey Siri”yi zatenayarladıysanız “Hey Siri”, AirPods’unuzla birlikte kullanıma hazırdır.
“Hey Siri”yi henüz ayarlamadıysanız ve AirPods Pro kullanıyorsanız ayarlama işlemi sırasında size yolgösterilir.
7. Bitti’ye dokunun.iCloud’a giriş yaptıysanız AirPods Pro’nuz, aynı Apple Kimliğiyle iCloud’a giriş yapılmış tüm desteklenen aygıtlarınızda otomatik olarak ayarlanır.

AirPods Pro’yu şarj etme

AirPods Pro’yu şarj etmek için kutusuna koyun. Kutu, AirPods Pro’nuzubirden çok kez tam olarak şarj etmenize olanak sağlar. Böylece, harekethalinde olsanız bile AirPods Pro’nuzu şarj edebilirsiniz. AirPods Pro’nuzupilini dolu halde tutmak için kullanmadığınızda kutusuna koyun.

Kablosuz Şarj Kutunuzu, Qi sertifikalı bir şarj matı ile şarj edebilirsiniz. Şarj kutusunu şarj aletine yerleştirirken durum ışığının yukarı bakmasına ve kapağın kapalı olmasına dikkat edin. Durum ışığı, mevcut şarj seviyesini 8 saniye boyunca göstermelidir. Şarj matının üzerindeyken kutuya dokunarak tamamen şarj edilmiş mi (yeşil ışık) olduğunu görebilirsiniz. Kutuyu kablolu bağlantı aracılığıyla şarj etmek için AirPods Pro’nuzla birlikte gelen Lightning kablosunu kutudaki Lightning bağlayıcısına takın. Lightning – USB-C kablosu veya Lightning – USB kablosu kullanabilirsiniz.

Kablonun diğer ucunu da bir USB şarj aletine veya bağlantı noktasına takın. Kutuyu, AirPods Pro’nuz içindeyken veya değilken şarj edebilirsiniz. Şarj ederken en hızlı sonuçları, bir iPhone veya iPad USB şarj aletini ya da Mac’inizi kullanarak elde edersiniz. Şarj durumunu kontrol etme AirPods Pro’nuzun ve şarj kutusunun şarj durumunu iPhone, iPad, iPod touch veya Mac’inizle kontrol edebilirsiniz. • iOS aygıtınızda iPhone’la kontrol etmek için, AirPods Pro’nuz içindeyken kutunun kapağını açın ve kutuyu aygıtınıza yaklaştırın.Şarj kutusunun şarj durumunu görmek için birkaç saniye bekleyin. Ayrıca AirPods’unuzun ve şarj kutusunun şarj durumunu, iOS aygıtınızdaki Pilleraraç takımıyla da kontrol edebilirsiniz. Kutunun şarj durumu, yalnızca kutuda en az bir AirPod varken görünür.

• Mac’inizde Kapağı açın veya AirPods Pro’nuzu kutudan çıkarın.Menü çubuğunda Bluetooth simgesini tıklayın. Menüde AirPods seçeneğinin üzerine gidin.
• Durum ışığı hakkında bilgi edinme Kablosuz Şarj Kutusu: Durum ışığı,şarj kutusunun ön kısmında bulunur.

Şarj Kutusu: Durum ışığı, şarj kutusunda AirPod’unuz için ayrılmış alanların arasında bulunur:AirPods Pro’nuz şarj kutusunun içindeyse ve kapak açıksa ışık şarj durumunu gösterir.

AirPods Pro’nuz şarj kutunuzda değilken ışık, şarjkutunuzun durumunu gösterir.

Yeşil renk, pilin tamamen dolu olduğunu;sarı renk ise ünitede AirPods Pro’nuzu bir kez tam şarj edebilecek düzeyden az şarj olduğunu belirtir.
Kablosuz Şarj Kutunuzu bir şarj aletine bağladığınızda veya Qi sertifikalı bir şarj matına yerleştirdiğinizde durum ışığı 8 saniye boyunca yanar.
Işık beyaz renkte yanıp sönüyorsa AirPods Pro’nuz aygıtlarınızdan birinde ayarlanmaya hazır demektir.

Işıksarı renkte yanıp sönüyorsa AirPods Pro’nuzu yeniden ayarlamanız gerekebilir.

Apple AirPods Progüncellemesi nasıl yapılır?

Apple, Apple AirPods, AirPods 2 ve AirPods Pro cihazınız için bazen hata gidermelerine bazen de performans geliştirmelerine yönelik güncellemeler yayınlamaktadır. Örnek verecek olursak; Apple, AirPods 2 piyasaya çıkarıldığı gün ilk nesil AirPods’lara yönelik bir güncelleme sunmuştu. Bu güncelleme bir takım Bluetooth geliştirmeleri ve iyileştirmeleri içermekteydi. AirPods Pro cihazını son versiyondakullanmak isteyenlerdenseniz, bu rehberimize göz atabilirsiniz.

Peki AppleAirPods Pro nasıl güncellenir?

1. Her iki AirPods Pro, kendi kutusunun içine yerleştirilir ve kapağı kapatılır.
2. AirPods Pro şarj kutusu, yanında verilen Lightning kablosuyla bir güç kaynağına bağlanır. Eğer cihazınız yeni versiyon ise ve kablosuz şarj desteği varsa, kablosuz şarj standına koymalısınız.
3. AirPods Pro’nun şarj edildiği noktanın yakınına bağlı olan iPad ya da iPhone’u getirin. Bu işlem için, iOS cihazınızda internet bağlantısının aktifolması gerekir.
4. Bu kadar basit! Cihazın güncellemeleri otomatik olarak yapılacaktır. Cihazınızda başka bir işlem yapmanız gerekmez. Güncelleme, cihaz şarjatakıldığında otomatik olarak kurulacaktır.

AirPods Pro sürümü nasıl kontrol edilir?

AirPods Pro cihazlarınızı daima gün cel tutmalısınız. Güncelleme kontrolü yapmak için cihazınızın sürümünü bilmeniz gerekecektir.

1. iOS cihazınızda (iPad veya iPhone) ayarlar sekmesine tıklayın.
2. Genel’e dokunun.
3. Hakkında kısmına girin.
4. AirPods öğesini seçin.
5. Karşınıza çıkan ekranda Firmware modeli ve cihazınıza ait başka veriler yer alacaktır.

iPhone’la kulaklık paylaşmadan müzik nasıl paylaşılır?

iOS 13 içerisinde iPhone kullanıcılarına sunulan oldukça eğlenceli ve bir o kadar da verimli bir fonksiyon var. Kulaklığınızı paylaşmaya gerek olmadan Bedava mp3 indir paylaşımı yapabiliyorsunuz.

iPhone modellerine iOS 13 ile beraber çok sayıda gelişmiş özellik geldi. Fakat bunlardan bir tanesi müzikseverleri yakından ilgilendiriyor. “Beraber müzik dinleme” kavramıyaşantımıza gireli çok uzun bir süreoldu.  Mâzisi her ne kadar çok eskiye dayansa da 3,5 mm’lik kulaklık girişi çoğaltıcıları piyasadaki yerini hiç kaybetmedi.Spider-Man Far From Home filminde dahi Peter Parker’ın Mary Jane’i elde etme çalışmalarında kulaklık girişi çoğaltıcı bir adaptör karşımıza çık mıştı. iOS 13 ise bu probleme dijital bir çözüm sunuyor.

Böylece kablolubir kulaklığı ve adaptörü kullanmakzorunda kalmıyorsunuz, kulaklığınızı paylaşmanız da gerekmiyor. ElbetteApple destekli kulaklıkları kullanma nız şart. iOS 13.1 (ve iPadOS 13.1)
versiyonuna sahipseniz, bu kulaklıklardan birini tercih edebilirsiniz: AirPods, AirPods Pro, Powerbeats 3, Powerbeats Pro, Beats Solo 3 Wireless, Beats Solo Pro, BeatsX, Beats Studio 3 Wireless. Yapmanız gereken şey ise çok kolay.

Öncelikle ilgili panelin açılması gerekmekte. Örneğin bu panel, Spotify’da ekranınsol alt bölümünde konumlandırılmış. Apple Music’te ise panel tam ortada bulunuyor. Bu paneli açtığınızda Spotify için ‘Diğer Cihazlar’ sekmesinden; Apple Music’te için ise direkt açılan ekrandan ‘Sesi Paylaş’ butonunu kullanarak müzik paylaşımında bulunabiliyorsunuz. Fakat müziğinizi paylaşacağınız kişi, sizinle aynı ortamda bulunmak zorunda.Bu işlemin ardından karşınızdaki kişi ye müzik paylaşım talebi gönderiliyor ve talebinize yanıt gelince, müzik deneyiminiz başlamış oluyor. Ayrıcabu fonksiyon yalnızca Apple Music ile kısıtlanmış değil. Bu da tabii ki çokönemli bir avantaj.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Yorum Bırakın