Teknoloji Windows

Windows 10′ a Tanrı Modu

Yazar Bora Arat

Windows 7’de ortaya çıkan GodMode (bir başka deyişle “Tanrı Modu“), işletim sisteminin derinliklerine inip, onu kontrol altına almanıza izin veriyordu. Bazı kullanıcılar tarafından “süper yönetici modu” veya “JediMode” olarak da adlandırılan bu klasörü, Windows 10’da da oluşturabiliyorsunuz.

Windows 10’da GodMode’u etkinleştirme:

Windows 10‘da GodMode’u etkin hale getirmek için yapmanız gereken oldukça kolay. Öncelikle Windows + D tuşlarını kullanın ve masaüstüne sağ tıklayarak açılan menüden “Yeni“, ardından “Klasör” seçeneklerine tıklayın.

Yeni oluşturduğunuz klasörün adını [highlight]GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}[/highlight] olarak değiştirin ve Enter’a basın. Bunun ardından klasörün simgesi, sistem ayarlarını temsil eden bir simgeyle değişecek. Simgenin üzerine çift tıkladığınızda ise gizli ayarlara ulaşabileceksiniz.

Windows 10' a Tanrı Modu

Windows 10, GodMode yoluyla şu an itibariyle yaklaşık 250 ayar sunuyor. Bilgisayarınızda yüklü olan araçlara göre ayarların sayısı, çok daha fazla olabilir. Klasörün masaüstünüzde görünmesini istemiyorsanız, bunun yerine görev çubuğunda sabitleyebilir veya başlat menüsünde de
gösterebilirsiniz.

Yorum Bırakın