Merhaba, Outlook 2010 sürümü end of date ve end of support olduğu için bazı kısıtlamaları da berberinde getiriyor.

Her ne kadar süresi geçmiş olsa da, bazı durumlarda mail alışverişi için halen son kullanıcı tarafında kullanılan bir lisans. Outlook 2010’un Exchange mail desteği olmadığı için, özellikle Exchange online ya da Office 365 içerisinde gelen exchange tabanlı mail hizmeti kurulumunda çeşitli hatalar alabilirsiniz.

Bunun nedeni default sürüm, yani güncelleştirme almamış Outlook 2010 sürümünün Exchange mail protokolünün desteklemiyor oluşu.

Çözüm:

Kurulu Outlook sürümünüzün üzerine Service Pack 2 for Microsoft Office 2010 güncelleştirmesini yükleyerek, Office 365 ya da Exchange online plan 1 – 2 lisanslarınızı Exchange desteği ile kullanabilirsiniz. Aşağıda Office sürümünüze uygun olan link üzerinden, kullandığınız dili seçetek, service pack 2 kurulumu sağlayabilirsiniz.

Service Pack 2 for Microsoft Office 2010 32-Bit Edition

Service Pack 2 for Microsoft Office 2010 64-Bit Edition

Kurulum ve restart ardından, mailiniz 2010 Outlook üzerinde çalışacaktır.

MFA ya da 2 factor authentication gibi ekstra güvenlik sıkılaştırmaları da çeşitli durumlarda kuruluma engel oluşturabilir. Bu durumda Azure Active directory üzerinden  Office 365 Multi Factor Authentication özelliğini kapatarak sorunu kalıcı olarak çözebilirsiniz, bu konuda aşağıda makaleden yararlanabilirsiniz.

Office 365 Multi Factor Authentication Kapatma

Daha sonraki sürüm ve Outlook 2013 mail kurulumu için link üzerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Sending
User Review
5 (2 votes)

1 Yorum

Yorum Bırakın