Bildiğiniz gibi Microsoft Teams üzerinde gerçekleştirdiğimiz ve kaydettiğimiz toplantılara, Microsoft Stream üzerinden ulaşabiliyorduk. Bu durum firma içerisinde erişim kolaylığı sağlasa da, bazı durumlarda toplantı linklerini dış kullanıcılar ile paylaşmadığımız için, videoyu indirip one drive’a yüklemek ya da download ederek paylaşmak gibi farklı çözümler üretmek gerekiyordu.

Son Teams güncellemesi ile artık videolarınızı OneDrive üzerine kolaylıkla kaydedebilirsiniz.. Böylelikle, kurum ve active directory dışındaki kullanıcılar ile daha kolay bir paylaşım imkanınız olacak ve tüm videolarınızı kendi onedrive hesabınızda saklayabileceksiniz.

Bu özellik bazı Teams accountlarında otomatik olarak gelse de şu an için çoğu hesapta bunu manual olarak değiştirmeniz gerekiyor.   Aktif edebilmek için Powershell ile tek bir komut yeterli olacaktır.

İlk yapmanız gereken Teams’e Powershell ile login olmak ve Teams modülünü yüklemek. Organizasyonunza ait Admin kullanıcısı ile aşağıdaki komutu uygulayabilirsiniz.

Microsoft Teams Powershell Module

login olduktan sonra 2. adımda aşağıdaki komutu çalıştırmalısınız,
böylelikle Stream’e kaydolan Teams meeting videolarımız artık OneDrive hesabımıza yüklenecek.

Teams one drive powershell

işlemin ardından herhangi bir toplantıyı kaydederek, toplantı sonunda seçenekten kayıt bölümünü görüntüleyebilirsiniz.

Teams one drive powershell

Aşağıda görüldüğü gibi, Teams üzerinde başlattığınız tüm toplantı kayıtlarına Microsoft Onedrive hesabınızdan ulaşabilir ve kolaylıkla organizasyon dışı kullancılar ile paylaşabilirsiniz.

Teams meeting videolarımız artık OneDrive hesabımıza yüklenecek

Umarım faydalı bir çözüm olmuşyur. Farklı bir yazıda görüşmek dileği ile.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Yorum Bırakın