Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte günümüzdeki teknik yapılar gereği birçok işlem artık internet ortamında kolaylıkla sağlanabiliyor. Özellikle bilgi alışverişinin önemli olduğu bu dönemde teknolojiden uzak kalmadan yenilikçilik önemli etkenlik sağlıyor.

Standart hosting paketlerinin sunduğu özelliklere göre daha fazla detaya sahip olan kurumsal hosting, firmanızın gerekli olan tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmaktadır. Kurumsal hosting hizmetinin kısaca tanımını yapmak gerekirse, şirketinizin prestijli duruşunu ve kurumsal kimliğinizi yansıtabilecek hizmetleri olarak nitelendirebiliriz.

Kurumsal Hostingin Avantajları Nelerdir?

Firmanız için satın aldığınız kurumsal hosting paketlerinin size katacağı değerlerden çok, sizleri dışarıya nasıl yansıtacağı önemlidir. Bu kısımda dışardan kimse sizin paketinizi bilmeyebilir ancak hız konusunda bu özel yapı tahmin edilebilir türdendir. Müşterileriniz web sitesini ziyaret ettiğinde sayfa aralarında ki hız ile kaliteli ve prestije sahip olduğunuzu anlayabilecek, desteğiniz ile kurumsal kimliğinizi daha ön plana çıkarabileceksiniz. Peki kurumsal hosting paketinin avantajları nedir?

Kurumsal Kimliğinizi Yaratın

İnternet dünyasında oluşturduğunuz web sitesi ziyaretçilerinize kurumsal kimliğinizi yansıtacaktır. Web sitenizin tasarım ve hız performansı ne kadar iyi olursa, ziyaretçileriniz kalitenizi anlayacaktır. Performanslı çalışan bir web sitesi herkes tarafından sevilen ve en fazla gezim oranına sahip sitelerdir. Seçimlerinizi kalite ve performans odaklı yaptığınız sürece her zaman kurumsal kimliğinizi internet hayatına yansıtabilir ve müşterilerinizin beğenisini kazanabilirsiniz.

SSD Disk İle Rakiplerinize Fark Atın

Kurumsal hosting paketlerinde SSD disk olması önemli bir etkendir. Rakiplerinizden 1 adım önde olmak için web sitenizin hız olması gerekir. Ziyaretçi sayfanıza giriş yaptığında sayfalar arasında takılmamalı ve her sayfa salise içerisinde gelmelidir. Yazılıma bağlı olarak değişkenlik gösterebilen hız optimizasyonları, hosting tarafından desteklendiği sürece çok fazla takılmalar yapmayacak ve en iyi performansı sunacaktır.

Kurumsal Hosting’de Bulunan Öncelikli Destek Nedir

Kurumsal Hosting’de Bulunan Öncelikli Destek Nedir?

Şirketinizin kurumsal bir kimliğe sahip olması her alanda kusursuz olmanız gerektirir. Web sitenizin yayın hayatında devamlı kusur yaşaması ve bu kusurların düzeltilememesi tercihlerinizin yanlış olduğunu gösterir. Öncelikli destek web sitesinin yayın hayatında kesintiye uğramamasını sağlamaktır.

Firma tercihinizi seçerken destek sistemlerine dikkat etmeniz önemli bir etkendir. Öncelikli desteklerden bir diğeri ise site yavaşlığıdır. Kurumsal bir firmanın web sitesinin yavaş olması yazılımdan kaynaklanmıyor ise hosting paketinin detaylı incelenmesi gerekir. Kurumsal kimliğinizin sarsılmaması için web sitenizi 7/24 yayın almasını sağlayabilecek ve destek konusunda yanınızda olacak firmaları tercih etmeniz önemlidir.

Kurumsal Mail Kullanımı Yapılabilir mi?

Bireysel paketler arasında sağlanan standart mail kullanımına sahip olmayan kurumsal hostingler, mail tarafında farkını ortaya koyarak kaynak açısından yüksek özelliklere sahiptirler. Kurumsal paketlerde sunulan özellikler her firmada değişiklik gösterebilmektedir. Ancak kurumsal hosting paketlerinde önemli bir rol oynayan mail alışverişleri firmalar tarafından önemlidir. Bundan dolayı kurumsal hosting sağlayan firmalar bu yapıya önem vermekle kalmayıp, mail tarafında sürekli çalışmalar sürdürmektedir.

Uzmanın Görüşleri

Kurumsal hosting hakkında sektörde yüksek kaliteli hizmetler sunan Turhost yetkililerinden bu konu hakkında bilgi aldık. Hostingler hakkında oldukça yüksek yatırımlar yapan Turhost, kurumsal hosting paketlerinde önemli öncelikler tanıyarak müşterilerine en iyi desteği sağlamaya çalışıyorlar. Turhost yetkililerine kurumsal hosting avantajları ile ilgili görüşlerini sorduğumuzda aldığımız yanıt şu şekilde;

Kurumsal hosting paketlerinizde ki sunduğunuz avantajlar nelerdir?

“Firmamızın sunmuş olduğu kurumsal hosting hizmetlerinde özellikle işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik ek özellikler bulunmakta. Bunlardan bahsedecek olur isek; Paketlerimiz ile birlikte gelen e-posta hizmetlerinde kurumların e-posta ihtiyaçlarına yönelik daha büyük disk kotaları, son derece gelişmiş antispam ve antivirüs filtreleme özelliği ve %100 bulut e-posta yedekliliğini söyleyebiliriz.

Web sitesi barındırma tarafında ise yüksek performansa sahip daha yüksek ram ve işlemci kaynaklarına sahip bir altyapı ile daha hızlı web siteleri, her türlü php ve asp.net tabanlı web uygulamaları için %100 uyumluluk ve yine %100 yedekliliğe sahip web sunucu altyapısı, değerli kurumsal hosting müşterilerimize sunduğumuz özellikler arasında.”

Sözleri ile sorumuzu yanıtsız bırakmayan Turhost yetkililerine teşekkür ederiz. Sağlanan özelliklere baktığımızda bizimde makalede bahsettiğimiz gibi aynı özelliklerin daha üst seviyelerini müşterilerine sunduklarını görebiliyoruz. Özellikle %100 yedekli sunucu yapısı ile firmalara sunduğu bu opsiyon alt yapının ne kadar güçlü olduğunu gösterebiliyor.

Tüm sunucuların %100 yedeğini almak her firmanın alt yapısına uygun bir özellik değildir. Alt yapısal olarak güçlü sunuculara ve kapasiteye sahipse bu yedeklemeleri yapmaları onların müşterilere verdiği özeni göstermektedir. Bizlerde bu yapıda ki hosting paketlerini önerebiliriz. Yazı içerisinde bahsettiğimiz gibi tecrübeli ekip ile çalışmanız ve kaliteli bir firmaya sahip olmanız sizlerin kurumsal kimliğini ön plana çıkaracaktır.

Turhost Kurumsal Hosting Paketlerini İncelemek İçin Tıklayınız.

Sending
User Review
5 (2 votes)

Yorum Bırakın