.Rar Şifresi Kırmak

Bu yazımda size linux üzerinde en hızlı şekilde .rar şifresinin nasıl kırılacağınıdan kısaca bahsedeceğim. Temel bruteforce‘ a dayansa da linux diğer işletim sistemlerine göre çok daha hılzı olduğu için, en hızlı sonucu burada alacağımı düşündüm.

İşlem için kali kullanacağım, ben kali linux’ un Vmware imajını indirdim ve kurulumla hiç uğraşmadım. Imaj dosyasını linkten indirebilirsiniz. Ardından Vmware ile open diyerek direk kurulu versiyona ulaşmanız mümkün.

Kali üzerinde yapılacak işlemler

İşlem  için Rarcrak kullanacağım, kali’ nin içerisinde 100 lerce araç bulunsa da rarcrack bu araçların içerisinde değil. Yükleme işlemi için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz.

ardından terminal yardımı ile şifresini çözemek istediğimiz dosyanın dizinine erişmemiz gerekiyor ve bu dizinde aşağıdaki komutu uyguluyoruz.

rarcrack dosya adı –type rar (dosyanın tipi) –threads ise işlemci önceliği, bu değer defaultta 2 geliyor, max seviyesi ise 12  Çıktı aşağıdaki gibi olacaktır.

Ben sanal bir makinada işlem sağlayadığım için saniyede 140 -180 arası şifre deneyebildim. Daha yüksek cpu ve ram configürasyonu ya da fiziksel bir makinede çok daha yüksek performans alabilirsiniz. 4-5 haneli şifreler için 1 saat yeterli olacaktır.

Rar şifresinin kombinasyonuna ya da uzunluğuna göre işlem süresi uzayacaktır. Takıldığınız noktaları yorum olarak iletebilirsiniz.

5

Yazar Hakkında

Bora Arat

2 Yorum

Yorum Bırakın