Windows 10 işletim sistemleri artık hayatımıza girmeye başladı. 29 temmuzdan itibaren kullanıcılar bilgisayarına yeni sistemi yüklemeye başladı. Durum böyle olunca Windows 10 hakkında detaylı bilgileri yavaş yavaş vermeye başlayalım. Görsel olarak kullanıcılar tarafından oldukça beğeni alan sistemde , diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi birçok hatalar ortaya çıkabilir. Bugün sizlere Windows 10 ayarlarını nasıl sıfırlayacağınızı anlatacağız.

Bilgisayarınızda  yavaşlama, ısınma, geç açılma sorunlarıyla karşılaştığınız zaman ayarlarınızı sıfırlayarak sorunları giderebilirsiniz.

İşlemlere başlamadan önce önemli bilgilerinizi kesinlikle yedeklemeniz gerekmektedir.

Windows 10 nasıl sıfırlanır ?

Başlat Menüsü > Ayarlar ya da Bildirimler > Tüm Ayarlar  veya Güncelleme ve Güvenlikayarlarını açın ve Kurtarma seçeneklerini takip ederek Kurtarma seçeneğine giriyoruz.

Bu bilgisayarı sıfırla / Başlayın seçeneğine tıklayarak işlemi başlatabilirsiniz.

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır

Dosyalarımı sakla : Ayarları sıfırlar fakat yedeklerinizi bilgisayarınızda saklar. Yinede her ihtimale karşı bilgilerinizi elle yedeklemenizi öneririz.

Her şeyi kaldır: Ayarlarınızı sıfırlar ve bütün kişisel bilgileriniz siler.

Fabrika ayarlarını geri yükle: Bu seçenek ile Windows eski sürümüne geçiş yapabilirsiniz. Windows 8 veya 8.1 den güncelleme ile geçiş sağladıysanız, bu seçenek ile eski sisteminize dönebilirsiniz.

2015-08-07 13-46-27 Screenshot

Windows 10 bilgisayarlarda yavaşlama gibi sorunlarda ilk etapta bu seçeneği kullanmanızı öneririz. Windows sıfırlama özelliği yeni işletim sistemi ile daha gelişmiş bir hal aldı ve birçok sorunu çözme konusunda kullanıcılar’a oldukça fayda sağlamaktadır.

Sisteminizde oluşabilecek sorunların önüne geçmek mümkün değil fakat gelişmiş geri dönme seçenekleri ile eski ayarlarınızdan veya bozuk sistem dosyalarınızdan kurtulmak mümkün tabiki. Umarım windows sıfırlam özelliği kullanıcılar için iyi bi deneyim olur. Windows sistemleri geri yükleme özelliğinin biraz daha üstüne çıkarak artık sistemsel sorunları çözmesini diliyoruz. Sıfırlama deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın