SPAM URL ÇÖZÜMÜ TWİTTER

Merhaba bu gün Twitter paylaşımlarında görülen ve sıklıkla tarafımıza dönüş sağlanan twitter spam URL problemine değineceğiz.

Gün geçtikçe büyüyen bir mikro blog ve paylaşım platformu olan Twitter üzerinde domain adı ile yapılan paylaşımlarıda çoğu zaman

Dikkat! Tweetinin içindeki bir URL spam içeren veya güvenli olmayan bir sayfaya bağlanıyor.” hatası ile karşılaşılmakta.

Problem aslında sadece sizin domaininiz ile değil, twitter’ın tüm domainlere getirdiği bir spam filtresi ile ilgili. Bir tweet’in 140 karakterden oluştuğunu düşünürsek, twitter ekibi paylaşımların kendi link kısaltma servisleri ya da alternatif (www.bit.ly) kıslatma servislerini önermekte, bunun genel amacı ise twitter’ın bir spam çöplüğü heline dönüşmesinin önüne geçmek.

Fakat yine de twitter üzerinde kendi domain adınız ile paylaşım yapabilmeniz mümkün!

Problemi çözümü için; Twitter https://support.twitter.com/forms/spam bağlantısı ziyaret edebilir,

Açılan sayfadan

seçeneğini seçerek. url adresiniz ile isim soyisim yazarak problemi Twitter ekibine bildirebilir, domaininizin bir spam olmadığını belirtebilirsiniz.

Sorununuzun çözümü Twitter ekip değerlendirmesine göre yaklaşık 7 gün sürmekte olup bu süreçte yayınlarınızı  yukarıda da belirttiğimiz alternatif bağlantı kısaltma servisleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Şimdiden iyi paylaşımlar.

1 Yorum

  • Slm ne bicim is bu yaw ben twettlemeden baskasi benim twettlemisim gibi ilk sayfamda yer aliyor otomatik takip etmem ayri bir dert lutfen yardimci olun saygilar

Yorum Bırakın