twitter limitleri

Dünyanın en büyük sosyal ağ siteleri arasında yer alan Twitter’da bazı özellikler siz farkında olmasınız da sınırlandırılmış durumda. Mesaj yazmayı 140 karakter ile sınırlayan Twitter ile sitede 1 günde yapılmaya izin verilenler ile birlikte birkaç farklı sınırlandırıcı konuyu sizin için derledik.

1. Günlük Tweet Limiti

Günde en fazla 1.000 adet Tweet gönderebilirsiniz. Bu gönderim sayısına RT ettiğiniz Tweetlerde dahil. Yani Tweet ve RT lerin sayısı 24 saat içersinde en fazla 1.000 adet olabiliyor.

2. Günlük Mesaj Limiti

Günde 250 DM gönderebilirsiniz. Twitter reklam ve rahatsız edici kişilerden kullanıcıları korumak için direk mesaj limitini mantıklı bir sayıda tutuyor.

3. Günlük Kaç Kişiyi Takip Edebilirim?

Günde en fazla 1.000 kişiyi takip edebilirsiniz. Bu sayı Twitter hesabınızın popülerliğine göre en fazla %30 oranında artabiliyor. Ancak normal bir kullanıcı için bu sayı dediğimiz gibi 1.000 kişi olarak sınırlandırılmış durumda.

4. En Fazla Toplam Kaç Kişiyi Takip Edebilirim?

Hesabınızda toplamda en fazla 2.000 kişiyi takip edebilirsiniz. Bu sayı yine Twitter hesabınızın durumuna göre değişmektedir. Mesela siz 2.000 kişiyi takip ediyorsunuz ve 2.000 kişiden fazla bir takipçi sayınız var. Bu durumda 2.000 kişiden fazla kişiyi takip edebiliyorsunuz. Ancak bunun belli bir sayı yada algoritması Twitter tarafından kullanıcılar ile paylaşılmıyor.

 5. Günlük Kaç Kişiyi Unfollow Yapabilirim?

Sınırsız sayıda kişiyi unfollow edebilirsiniz. Ancak çoğu hesap sürekli olarak follow-unfollow yapıyor ise kapanması muhtemel. Bunun nedeni ise Twitter kontrol sistemi bu hesapların bot olduğunu varsayıyor ve hesaba uyarı gönderip kapatabiliyor. Eğer 3 defa uyarı almış iseniz hesabınız kapanıyor.

6. Günlük Kaç Adet Tweeti Favorilerime Ekleyebilirim?

Günde en fazla 1.000 adet Tweeti favorilerinize ekleyebilirsiniz.

7. Liste Limitleri?

1000 adet listede kayıtlı olabilirsiniz. Her listede toplamda en fazla 5000 kişinin üyeliği olabiliyor.

8. E-Posta Değiştirme Limiti?

Twitter hesabınızın bağlı bulunduğu e-mail hesabını 1 günde en fazla 4 defa değiştirebilirsiniz.

9. Peki ya Kullanıcı Adı?

Twitter kullanıcı adınızının en fazla 15 karakter olmasına izin veriyor. Tabiki özel karakter ve Türkçe karakter kullanamıyorsunuz.

10. Hakkımda Kısmında Limit Var mı?

Profilinizde yer alan “Hakkımda” kısmına en fazla 160 karakterlik giriş yapabiliyorsunuz. Zaten uzun yazıları kim okuyabilir ki?

1 Yorum

Yorum Bırakın