PUT.İO İLE ONLİNE STREAMİNG

Bir servis ya da yazılım, arkasını çok fazla doldurmuyorsa bunla ilgili pek yapıcı konuşmam ama put.io aldığı ücreti sonuna kadar hak eden ender servislerden biri. Nedir peki put.io kısaca izlenimlerimden bahsedeyim;

Put IO: torrent vb indrilecek içerikleri sizler için 100 mb /sn gibi yüksek bir hızda indiren ve sizlere stream eden bir servis. Aylık ücreti 10$ ve 50gb gibi bir disk alanı veriyor. Kısaca izlemek istediğiniz bir film var ve indirilmesini beklemek istemiyorsanız, hemen put.io ya girip filmin 40gb lık BlueRay versiyonunu ekleyerek stream linkini edinebilirsiniz.

Dilerseniz bu link üzerinden direkt olarak, ya da VLC vb. streaming destekli bir player üzerinden hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Altyazı vb. içerikleri genelde otomatik buluyor, isteğe özel olarak dışarıdan da ekleyebiliyorsunuz.  Günlük olarak üyelik de mümkün. (1$)

Bazen üyeliğimi uzatmadığımda ve çok fazla vaktim olmadığında 1$ ücret ile günlük alıp istediğim dizi ya da filmi anında izleyebiliyorum. Bide destek ekibinde Türk bir arkadaşımız çalışıyor, güler yüzlü ve talep açtığınızda direkt sizlere 1 hafta deneme sürümü için kupon verebiliyor.

[box type=”note” ]Benim için en önemli özelliği ise torrent seed edebilmesi, bazı Türk Torrent siteleri ratio oranına önem verdiği için buralardan put.io ya torrent dosyasını ekleyip 2 gün upload edebilirsiniz. Şu an yaklaşık çoğu torrent sitesinde 1TB upload’ ım bulunuyor.[/box]

put io hakkında

Artıları:

  • 20gb – 50gb gibi indirmesi saatler sürecek kalitede film dizi konser vb videoları anında izleyebilme.
  • 50gb alanı disk olarak kullanabilme.
  • Aynı hesap üzerinden multi kullanım.
  • Torrent seed etme özelliği ve yüksel upload hızı ( 50000kb /sn)

Eksileri:

  • Aylık ücretinin çoğu kullanıcı için yüksek olması.
[box type=”success” ]PUT.IO Önerdiğim çoğu kişiden olumlu dönüşler aldığım iyi servislerden biridir, umarım sizler de beğenirsiniz.[/box]

 

3 Yorum

  • Put.io destek hattında Türk çalışan olmasına şaşırmamanız gerek, zaten Hasan Yalçınkaya isimli Türk tarafından kuruldu.

    • Merhaba İlhan, evet yazıyı baya bir süre önce yazmıştım fakat daha sonra Türkiye menşeili bir firma olduğunu öğrendim. Hala kullanıyorum ve gayet başarılı bir servis bence.

Yorum Bırakın