Evet, bu yazımda Türkiye’ de henüz çıkmamış olsa da indirilebilir APK ya da non-jailbreak yöntemlerle hem android, hem de iphone üzerine pokemon go yüklemek mümkün, yazının ileri bölümlerinde bu linklere yer vereceğim ve yorum olarak sorduğunuz soruları da cevaplamaya, yazıyı deneyimlerime göre elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım.

Öncelikle Item listesine göz atalım;

 • Stardust: Şu an için pokemonunuzu güçlendirmek maksadıyla kullanabileceğiniz bir puan sistemi. Her pokemona göre kullanılacak miktar değişmekle birlikte, yanında candy’ de kullanmanız gerekiyor. Pokemonunuzun CP yani combat power’ ını arttırmanıza yarıyor. Kullanımı için ana ekrandan pokemona basıyoruz ve soldan pokemona tıklıyoruz, geliştirmek istediğimiz pokemonu seçip power up yapabiliriz.
 • Candy: Pokemonlarınızı evrimleşmesi için kullanılan puan sistemi. Profesöre pokemon transfer ederek kazanabilirsiniz.
 • Poketopu: Pokemon yakalamaya yarayan top.
 • Incense: Etrafınıza esans yayarak, pokemonların size gelmesini sağlar. Sadece size gelir, etrafınızdaki farklı kullanıcılar bunu görmeyecektir.
 • Lure Module: Bunları pokestoplara takmak mümkün, Incense neyse lure mode’ da pokestop içinn o. Tek farkı çevrede o çevrede herkes tarafından yakalanan pokemonları çekmesi. Av partisi yapıyorsanız mutlaka kullanın.
 • Incubator: Oyunda pokemonlar dışında pokemon yumurtaları da bulunuyor. Yumurtaları ınc. içerisinde koyarak yumurtanın yanında yazdığı KM kadar yürüdüğünüzde yumurtadan yeni bir pokemon çıkıyor.
 • Bag Upgrade: Çantada taşınan item sayısını 50 arttırıyor. Normalde 350 adet.
 • Pokemon Storage Upgrade: Sahip olabileceğiniz pokemon sayısını arttırıyor.
 • Potion: Canı azlan pokemonu iyileştirmemize yarıyor.
 • Revieve: Baygın pokemonu uyandırarak canını yarıya kadar dolduruyor.
 • Razz Berry: Bir pokemon ile karşılaşmanız esnasında, pokemonu daha kolay yakalamak için onu bu meyveler ile besleyebilirsiniz. Bu sayede pokemon daha kolay yakalanabilir olacaktır.
 • Training: Dostane Gym’lerde Gym’e atanmış pokemonlar ile eğitmenler savaşabilir ve Gym’in prestijini arttırırken XP de kazanabilir.
 • Trainer: Eğitmenler Pokemon Go oynayan kişilere verilen addır.
 • Wild Pokemon: Henüz yakalanmamış tüm pokemonlar Wild Pokemon olarak isimlendirilir.
 • Prestige: Prestij bir Gym’in ilerlemesini belirten birimdir. Gym’de pokemon eğitildikçe prestij kazanılır. Gym’i daha yüksek seviyelere çıkarmak için prestijini arttırmanız gerekir.
 • PokeCoins: PokeCoin’ler, eğitmenler mağazada çeşitli eşyalar almak için kullanabildikleri bir para birimidir. Aynı zamanda bu para birimi mağazadan gerçek para karşılığında da temin edilebilir.
 • Pokedex: Pokedex, karşılaştığınız veya yakaladığınız tüm pokemonların kayıt edildiği yerdir.
 • Fainted Pokemon: Bir pokemonun can değeri sıfıra ulaştığı zaman pokemon ölür. Bu pokemonu canlandırmak için ise Revive veya Max revive eşyalarını kullanmanız gerekir.

Türlere göre pokemon dağılımı

türlere göre pokemon dağılımı

Başlangıç pokemonları nasıl oluyor?

Uygulamayı ilk açtığınızda klasik başlangıç karakterleri olan Bulbasaur, Charmender ya da Squirtle’dan birini yakalamanız öneriliyor. Pikachu’yu çıkarmak için de bunların hiçbirine pas vermeden ilerlemeye devam etmeniz gerekiyor.

– Oyunda hangi pokemonlar var?
Şimdilik sadece birinci nesil pokemonlar. Niantic (kurucu şirket) diğer jenerasyonları da oyuna katmaya çabalıyor beta testerların dediğine göre.

– Oyun pokemonu görmek için telefonumun kamerasını mı kullanacak?
Evet. Ama bataryadan tasarruf etmek adına bunu kapatabiliyorsunuz AR tuşundan.

– Pokemon evin içinde belirir mi?
Mümkün ama pek de mümkün değil. Aslında evin konumuna göre değişir. Ama yine de telefonu açık bırakıp 8-10dkda bir oturduğu yerden pokemon yakalayanlar varmış.

Oyunda alabileceğiniz Experience dağılımı.2016-07-22_12-24-39

Gym ve Battle’ lar:
Gymler her kullanıcının en güçlü pokemonuyla korunan bi grup pokemon yuvası gibi bişi. Bu yüzden gym’i alabilmek ve takımınızın alanı olarak ilan etmek için buradaki pokemonları yenmeniz gerekli. Siz yenene kadar da orada kalacak pokemonlar.

Peki savaşan pokemonu nasıl iyileştiricem?
Gym’i korumayı başaran pokemonun sağlığı %100’e otomatik olarak tamamlanıyor. Ataklarla yaralanan diğer pokemonlar ise pokestoplardan alacağınız revive kristali gibi potionlar kullanılarak iyileştirilebiliyor.

Pokemonumu eğitebilir miyim?
Kısa cevap: evet. CP (combat power) ve HP (hit point)’lerini stardust ve candy kullanarak artırabilirsiniz. CP için ikisi de gerekirken, evrimleşmeleri içinse çokça şeker gerekli. Yakalama/yumurtlatma candy ve stardust sağlarken, salma sadece şeker veriyor.

Maksimum CP ne kadar?
Pokemonun erişebileceği maksimum combat powerı trainer level ve pokemon türüne göre değişiyor.

Kendi gym’imi kurabilir miyim / ya da gym lideri olabilir miyim?
Kendi gyminizi kuramazsanız. Varolanlardan birini ele geçirmeniz gerekli. Gymdeki en güçlü pokemona sahip kişi de otomatik olarak lider olur.Yani en son onun pokemonuyla savaşırsınız.

Hangi takımlar var?
Team valor (kırmızı), team instinct (sarı), team mystic (mavi). Şimdilik renkleri haricinde bir farkları yok.

Gymlere en iyi saldırabilceğiniz pokemonlar (tiplerine göre)Gymlere en iyi saldırabilceğiniz pokemonlar (tiplerine göre)

En iyi defans pokemonlarıEn iyi defans pokemonları

En güçlü pokemonlaren güçlü pokemonlar

Pokemon Go’da Ustalaşmak İçin 13 İpucu

1. Bir pokemon ele geçirirken poke topun etrafında hafif bir çember çizerseniz topa güzel bir falso verebilir ve bu sayede daha çok deneyim puanı kazanabilirsiniz.
2. Ekranın sağ alt köşesinde, yakındaki pokemonları gösteren bir simge mevcut. Buradaki ayak izi sayısı bir uzaklık ölçüsü. Az olan en yakın anlamına geliyor.
3. Poke topunu boşuna harcamayı önlemek adına, topu fırlatmadan önce bir süre topa basılı tutun ve pokemon üzerindeki halka küçükken fırlatmaya çalışın.
4. Pokemon üzerinde sarı bir halka görüyorsanız bu combat powerı (CP) yüksek bir pokemon anlamına geliyor yani yakalaması zor olabilir.
5. Seviyeniz yükseldikçe, kullanabileceğiniz poke topu çeşidi artacak ve pokemon yakalama şansınız yükselecektir.
6. Dolaşmak için zamanınız çoksa ve pokestopların yakınlarındaysanız incense kullanarak 30 dakikalığına vahşi pokemon belirme ihtimalini artırabilirsiniz.
7. Zamanınız azsa ve para harcamak istemiyorsanız lure module kullanıp pokestoplara pokemon gelmesini bekleyebilirsiniz.
8. Elinizdeki fazla pokemonları profesöre verip karşılığında poke evrim için şeker alarak pokemonlarınızı geliştirebilirsiniz.
9. Pokestoplarda bulduĞunuz yumurtaları hemen çantanızdaki inkübatöre koyun! Yumurtaların çatlama süresinin enderlik derecesine göre farklı ve yürümenizle doğru orantılı oldugunu unutmayın.
10. Pokemonları türüne göre alanlarda avlamanız daha kolaydır. Su pokemonlarını göl çevrelerinde bulabilirsiniz mesela.
11. Oynarken kamerayı kapatma özelliği mevcut. Ekranın sağ üst köşesindeki AR (Augmented Reality) butonuna tıklayabilirsiniz.
12. Bataryanız hızlı mı bitiyor? Pilinizin hemen tükenmemesi için ayarlardan battery saver’I işaretleyebilirsiniz.
13. Ölen ya da yaralanan pokemonunuzu pokestoplardan alacağınız revive kristali ile canlandırabilirsiniz.

Seviyelere göre yakaladığınız pokemonların verdiği stardust ve candy puanları.Levellara göre yakaladığınız pokemonların verdiği stardust ve candy puanları.

Az bilinenler konular:

 • oyundaki seviyeniz birçok şeyi etkiler. seviye arttıkça ender pokemon yakalama şansınız artar ve combat power eşiğini yükseltebilirsiniz
 • bunlara ek olarak dost gymlerde alıştırma yapma ve düşman gymlerde savaşma da yer almakta ama puanları değişiyor.
 • throw bonusu alabilmek için poke topun renkli dairenin içine girmesi gerekiyor. daire küçüldükçe bonus da artıyor. ayrıca yeni pokemon yumurtlatırsanız da 1000xp kazanıyorsunuz
 •  gymlerde kazanabileceğiniz xpler cp niz rakibe ne kadar yakınsa ve ne kadar çok pokemonu döverseniz o kadar fazla olur.
 • lucky eggler ile de kazanacağınız xpleri 30dklığına iki katına çıkarabilirsiniz.
 • her oyuncu oyuna yumurtalarını koyabileceği 1 inkübatör ile başlar ve yeterli seviyede yürüdükten sonra yumurtasından pokemon çıkar. oyunda belirli seviyelere geldikçe inkübatör kazanabilir ya da dükkandan satın alabilirsiniz.
 • başlangıç inkübatörünüzün sonsuz kullanımı varken diğer kazandıklarınız ve aldıklarınızın 3 kullanım hakkı vardır
 • telefon yürüme hızınızı gps ve pedometresini kullanarak algılar, o yüzden araçla çok hızlı giderek yumurta çıkartmak mümkün değildir
 • yürümeniz gereken mesafeler çıkacak pokemon türüne bağlı olarak 2, 5, 10km olarak değişir
 • ayrıca yürümek istemeyenler için arabadan başka yollar da çalışan bulunmuş: – bisiklet, pikap, tavan vantilatörü
 • dükkandan pokecoinlerle alacağınız lucky eggler kullandıgınız andan itibaren 30dk boyunca kazanacagınız xpnin iki katı daha fazla xp veren yumurtalardır.
 • pokeball deposu yaptıktan sonra incense ve lure kullanarak kısa zamanda fazlaca xp kazanabilirsiniz pokemon yakalayarak. ayrıca bu yumurtayı, çatlamaya yakın olan yumurtalarınız varken kullanırsanız, çatladıklarında kazanacağınız xp sayısını da artırmış olursunuz.
 • Gymler takımlar tarafından ele geçirilir ve prestij seviyesine göre sayılı gruptaki eğitmenler pokemonlarını gymleri korumak üzere bırakabilir
 • Bu eğitmenlerden biri de gym lideridir ve buradaki en yüksek combat powerlı pokemona sahiptir
 • Bir gymi ele geçirebilmek için öncelikle prestij puanını sıfıra indirene kadar savaşmak gerekir
 • Bu sırada pokemonumuz navakt olursa revive kullanarak sahalara geri döndürebiliriz
 • Tek başınıza ele geçirmekte zorlanıyorsanız levelı yüksek bir arkadaşınızla da birlikte prestiji düşürmek için savaşabilirsiniz
 • Gymin prestijini sıfıra indirdikten sonra en güçlü pokemonunuzu seçip buraya yerleştirseniz gym lideri olursunuz
 • Bu arada pokemonunuzun tamamen iyileştiğinden emin olun yoksa onu gym’e koyamazsınız
 • Gymin lideri olduğunuzda adınızın yanında bir kral tacı belirir
 • Ama sizden sonra biri katılıp buraya cp ı daha yüksek bir pokemon bırakırsa liderlik ona geçer
 • Ayrıca bir gymdeki pokemonunuzdan yirmibir saatte bir shoptan ödül toplarsınız= 500stardust, 10 pokecoins
 • Gymde alıştırmalar yapıp pokemonları yenerek prestij seviyesini artırabilirsiniz. gymi tıklayıp battle’a herhangi bir pokemonunuzla girmeniz yeterli. aynı zamanda xp de kazanmış olursunuz
 • Gym savaşları turn based saldırılar yerine kısa ve hızlı ataklardan oluşur
 • Temel saldırı için rakip pokemona basın ve düşman ataklarından korunmak için parmağınızla sağa ve sola kaydırma uygulayın
 • Siz temel saldırıyla uğraşırken özel saldırı barlarınız da dolmaya başlayacaktır, mavi metre dolduğunda düşman pokemonunu bir iki saniye aşağı çekin ve özel saldırıyı uygulayın
 • Savaşmak için seçtiğiniz pokemonların en azından düşmanlardan yüksek cp ye sahip oldugundan emin olun. sol üstteki pokemon ilk saldırıyı yapacak olan pokemondur. iyi seçin.
 • Savaşırken çok sık pokemon değiştirmemeye dikkat edin. bu sırada düşman durmayacaktır.
 • Ayrıca gymi ele geçirmeye çok yakınsanız ve iyileştirme için yeterli potionınız yoksa, yenince yerleştirmeyi düşündüğünüz pokemonu savaştan uzak tutun
 • Evee 3 farklı şekilde evrimleşiyor, bunun için şansa gerek yok pokemon adını değiştirerek istediğiniz evrimi yapabilirsiniz. sparky = jolteon,   rainer = vaporeon, pyro = flereon
 • En çok merak edilen konu, Türkiyede resmi açılıştan sonra hesabım sıfırlanır mı oluyor. Bunun cevabını kesin olarak vermemizin imkanı yok ancak niantic labs’ın şu ana kadar kullanıcılarını üzmediğini düşünürsek, hesapların sıfırlanması çok çok düşük bir ihtimal. Hatta bana kalırsa öyle bir ihtimal yok bile diyebiliriz. – Telefonum hangi özelliklere sahip olmalı diye soranları da unutmuyoruz elbette. Android için 4.’ ve üzeri işletim sistemine, iOS için iphone 5 ve üzerine sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca oyun -nedendir bilmiyoruz- İntel işlemcili telefonlarda çalışmıyor.
 • Oyun sırasında AR modü düzgün çalışmıyor/hiç açılmıyor diyorsanız “EZE VR” programını kullanarak telefonunuzun bu özellik için uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu özelliğin çalışmıyor olması telefonunuzun bozulduğu anlamına gelmiyor tabii ki. Eğer çalışıyor ancak tam kapasitede kullanamıyorsanız, büyük ihtimalle yeni güncellemeler ile iyileştirmeler yapıldıkça siz de daha rahat kullanmaya başlayabileceksiniz. Bunun dışında AR kapatıp oynamanızı önermekten başka bir seçeneğimiz.
 • Gym nedir peki? Gym, spor salonu. Pokemon antrenörtlerinin pokemonlarını geliştirdikleri yer. Boşsa veya takımınızın rengindeyse -valor olduğumuzu düşünürsek kırmızı oluyor- içeriye pokemon koyabiliyorsunuz. Rakip takımın elindeyse saldırabiliyorsunuz, onları kovup ele geçirebiliyorsunuz.
 • Gyme pokemon bıraktım, ne olacak şimdi? O pokemon, karşı takımdan birisi gymi ele geçirene kadar orada kalacak ve orayı savunacak. Bu sırada evrim geçirtemez, geliştiremez veya Prof. Oak’a transfer edemezsiniz. Eğer gymden kovulursa envanterinize geri gelecek.
 • O kadar konuştuk, peki pokemon nasıl yakalanıyor? sokakta, caddede, sahilde dolaşırken harita üzerinde pokemonlar beliriyor. Pokemonların belirli bir ortaya çıkma süresi yok, farklı alanlarda farklı sayıda pokemon çıkabiliyor karşınıza. Çıktığında üzerine tıklayın, saldırı ekranı açılacak. Poketopunu basılı tutup hızlıca pokemona itmek suretiyle pokemonun kafasına atın, gerisi gelir zaten. Zamanla ustalaşacaksınız, merak etmeyin.
 •  Pokemon yakaladınız ama özellikleri var, değil mi? Hızlıca özet geçelim bunu da; CP dediği şey Combat Power, CP ne kadar yüksek olursa pokemonun saldın ve savunma değerleri o kadar yüksek olur. Ne kadar CP o kadar köfte yani. Candy diye bir şey var bu oyunda, her yakaladığınız pokemonda türüne göre değişmekle beraber genelde 3, bazılarında daha yüksek sayıda o pokemona özgü candy veriyor. Bu candyleri kullanarak pokemonu daha üst seviye haline evrimleştirebilir veya stardust kullanarak combat powerını arttırabilirsiniz.
 • Takımımı değiştirmem mümkün mü? Duymamış olayım. Zaten mümkün de değil. Oyunda sadece isim değiştirmek mümkün, o da sadece gerçek isminize yakın bir isim seçmişseniz olabiliyor. Buraya tıklayarak ilgili forma ulaşabilirsiniz.

Yumurtalardan kilometrelere göre çıkabilecek pokemonlarYumurtalardan kilometrelere göre çıkabilecek pokemonlar

Atladığınız seviyeye göre, seviye sonunda düşecek item’ lar.Atladığınız seviyeye göre, seviye sonunda düşecek item' lar.

Bütün Pokestopları Görmek

– Ingress diye 2011 yapımı bir oyun var. Bu oyun pokemon go ile aynı şirketten (Niantic) çıkma.
– Niantic’in kurucu eski google çalışanı. Google earth’ün zamanında satın aldıgı keyhole’un kurucularından aynı zamanda ve öncesinde google maps’e de el atmış biri.
– İşte bu oyunun fedaileri şu anki pokestopların ve gymlerin atası. Onların oyundaki portallar için oluşturduğu veri havuzundan geliyor pokemon go verileri de.
– Oyunun başlarında ingress’tekiler, tarihi eserler, sanat eserleri vb. portal olmasını istedikleri yerleri google’dan lokasyon bazlı olarak bu veri havuzunda etiketlemişler.
– Yollanan 15m veriden 5m kabul ediliyo. oyundaki en popüler lokasyonlar şu an pokemon go’da gym olarak kullanılıyor. diğerleri de pokestop oluyor.
– Etiketlenen verilerdeki yer bilgisi, iklim, bilgi örtüsü, toprak ve kaya çeşidine kadar olan bilgiler, çeşidine göre pokemonların belirmesini sağlıyor.
– Peki ingress’teki verileri pokemon go için nasıl kullanabiliriz?
– Öncelikle cep telefonunuza ingress oyununu indiriyorsunuz, hesap oluşturuyorsunuz ve söylediğim haritaya gidiyorsunuz. bilgisayardan da bakabilirsiniz. biraz yavaş yükleniyor. bulunduğunuz yere doğru yakınlaştırmak için biraz bekleyin.
– Sonrasında ekranda küçük noktaları yani ingress portallarını göreceksiniz. bu portallar bir şekilde pokemon go’da gym ya da pokestop olarak kullanılıyor. kolay gelsin!

Powe up yaptığınızda en yüksekten en düşüğe combat power veren pokemonlar.pokemon tipleriTiplerine göre pokemonlar 2 Tiplerine göre pokemonlar 3 2016-07-22_15-03-12

Yaşam alanlarına ve bölgelere göre çıkan pokemon türleri

Yaşam alanlarına göre çıkan pokemonlar 1 Yaşam alanlarına göre çıkan pokemonlar 2 Yaşam alanlarına göre çıkan pokemonlar 3 Yaşam alanlarına göre çıkan pokemonlar 4 Yaşam alanlarına göre çıkan pokemonlar 5 Yaşam alanlarına göre çıkan pokemonlar 6 Yaşam alanlarına göre çıkan pokemonlar 7 Yaşam alanlarına göre çıkan pokemonlar 8 Yaşam alanlarına göre çıkan pokemonlar 9 Yaşam alanlarına göre çıkan pokemonlar 10 Yaşam alanlarına göre çıkan pokemonlar 11 Yaşam alanlarına göre çıkan pokemonlar 12 Yaşam alanlarına göre çıkan pokemonlar 13

 Açık bir Gym ele geçirmek için:

1. Gri renkteki Gym’e yürüyün.
2. Gym’e girmek için dokunun.
3. Ekranın alt kısmında bulunan “Add Pokemon” kısmına tıklayın.
4. Gym’e koymak için Pokemon seçin.

Her Gym’e sadece bir Pokemon koyabilirsiniz. Pokemonunuz Gym’deki bir savaşta yenilmediği sürece koleksiyonunuza geri dönemez, bu yüzden dikkatli seçin!

20 saate bir size, 10 gold ve 500 stardust verecektir.

Battle lara 6 pokemon ile girebiliyorsunuz dolayısı ile 6 pokemonun CP sine göre karşıdakini yenip yenemeyeceğinizi hesaplamalısınız.

GYM levelları ne kadar fazla ise o kadar kişi barındırıyor

1 gym i ele geçirmek içn gym içerisindeki herkesi yenmelisiniz, bu yüzden ne kadar az kişi o kadar kolay lokma diyebilirim.

Rakip Gym’lerde Pokemon savaşları için:

1. Karşı takım tarafından kontrol edilen Gym’e yürüyün.
2. Gym’e girmek için dokunun.
3. Savaş için 6 Pokemon seçin.
4. Savaşa başlamak için “Glove” tuşuna dokunun.

Savaşa girdiğinizde 3 yoldan 1’ini kullanabilirsiniz:

1. Hızlı Saldırı “Fast attack”
– Pokemonun hızlı bir saldırı yapması için Pokemona dokunun.
– Hızlı saldırılar özel saldırı miktarınızı arttırır.

2. Saldırıları Engelle “Dodge attacks”
– Saldırıları engellemek için sağa veya sola kaydırın.

3. Özel Saldırı “Special attack”
– Özel saldırı miktarınız yapılabilir seviyeye ulaştığında Pokemona özel saldırı yapması için uzun süre basılı tutun.
– Özel saldırılar yüklü miktarda hasar verebilir.

Her Pokemonun HP “Hit Point” adlı savaş sırasında azalabilen can değeri vardır. Pokemonun HP’si tükendiğinde Pokemon bayılır. Bütün Pokemonlarınızın HP’si tükendiğinde savaş biter.

pokemon sık sorulan sorular

İşe yarayabileceğini düşündüğüm linkler: (buldukça ekleyeceğim)

 • Pokemonlar power up yapılınca kaç CP alır: https://rankedboost.com/pokemon-go/tier-list/
 • Pokemon go dünya haritası: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?shorturl=1&mid=1WLSdGEvJjEPDc0FABLwf2RcLajU
 • KM’ lere göre yumurtalardan çıkan pokemonlar: https://m.reddit.com/r/pokemongo/comments/4rt955/egg_time_need_your_data/?ref=search_posts
 • Türlerin birbirine göre güç dengesi: http://www.emptylifebar.com/wp-content/uploads/2013/09/pokemon-type.jpg
 • Item list: http://serebii.net/pokemongo/items.shtml
 • Iphone başlangıçta oyun açılmama sorununun çözümü için: https://www.youtube.com/watch?v=m0sQXmCyK0c&feature=youtu.be
 • Server durumu: http://www.mmoserverstatus.com/pokemon_go

Sık sorularn sorular: (Bu bölümü gelen sorulara göre güncelleyeceğim)

 • Araba kullanmak: 20km altında yumurtalar için işe yarayacaktır, yüksek hızlarda maalesef işe yaramıyor.
 • Nasıl Candy kazanırım: Pokomeon yakaladığınızda o pokemonun 3 şekerini alırsınız, profesore transfer ettiğinizde ise 1 candy kazanacaksınız.
 • Ölen pokemon nasıl diriltilir: Revive iksiri içerek ya da evolve yani geliştirerek geri getirebilirsiniz.
 • Hesap değişikliği mümkün mü: Maalesef, google hesabından erişim iznini kapatabilirsiniz, fakat yine de değişmeyecektir.
 • Takım seçimini ne zaman yapabilirim: Takım seçimi ve combatlara Lvl5′ ten sonra katılabilirsiniz.
 • Hangi pokemonu geliştirmeliyim: Başlar için buna gerek yok, güçlü pokemonları ve şekerleri saklamalısınız, iyi bir pokemon seçip evolve ettikten sonra özelliklerini arttırmalısınız.
 •  Pokemonumun etrafındaki mavi halka ne? En son yakaladıklarınızı gösterir.
 • Pokemon GO, Ingress kopyası mı: Gerçek dünya lokasyonlarına gidip oynadığınız kısmı aynı ama kendi içlerindeki mantık çok farklı.
 • Veri bağlantısı olmadan oynayabilir miyim? Hayır. 3g, 4g ya da wi-fi gibi güçlü bağlantılar gerekli.
 • Ne kadar internet kotası gerekir? Günlük oynayacaksanız aylık 1.5gb iyi olabilir, daha seyrek oynayacaksanız 1gb iş görür.
 • GPS’i hackleyebilir miyim? Hacklersin de yapma. Niantic’e rapor ediliyor hepsi. Ve banlanmalar başlamış oyunda.
 • Android için gereksinimler neler? Android 4.4 ya da daha üstü olmalı. Android N beta desteklenmiyor. Cihazda mobil veri bağlantısı ve gps alıcısı olmalı.
 • iPhone için gereksinimler neler? ios 8 yüklü iphone 5 ya da üstü olmalı. Ipod touch ve ipad tavisiye edilmiyor. Jailbreak li cihazlar desteklenmiyor.
 • Coin, candy ve stardust nasıl alıcam? Coinleri dükkandaki defense bonusları toplayarak elde edebilirsiniz. Pokemonunuzun oldugu gym başına 10 coin alırsınız ya da dükkandan satın alabilirsiniz. Candy ise pokemon yakalayarak, yumurtlatarak ya da profesore transfer ederek geliyor. Stardust ise pokemon yakalayarak ve defense bonus alarak geliyor.Buglar
  HP glitchleri, pokestopların bişi vermemesi, seçili nesnelerin kullanılamaması, harita ve pokemon yüklenmemesi, ekran glitchleri, google oturum açma hataları gibi hatalar şu an geliştirilme aşamasında. Niantic’In support sayfasından gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Evolve puanlarına göre pokemonlar

Evolve puanlarına göre pokemonlar

Pokemon türlerine göre üstünlük kıyaslaması;

Ateş pokemonları

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:buz,böcek,çimen,çelik
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:ateş,su,kaya,ejderha
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:su,kaya,toprak
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:ateş,çimen,buz,böcek,çelik

Su pokemonları

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:ateş,toprak,kaya
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:çimen,su,ejderha
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:elektrik,çimen
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:ateş,su,buz,çelik

Elektrik pokemonları

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:su,uçan
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:elektrik,çimen,ejderha
 • saldırılarının etki etmediği türler:toprak
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:toprak
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:çimen,çelik

Çimen pokemonları

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:su,kaya,çimen
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:ateş,çimen,zehir,uçan,çelik,ejderha
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:ateş,uçan,zehir,buz,böcek
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:su,elektrik,çimen,toprak

Toprak pokemonları

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:ateş,elektrik,kaya,çelik,zehir
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:çimen,böcek
 • saldırılarının etki etmediği türler:uçan
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:çimen,su,buz
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:zehir,kaya
 • saldırılarından etkilenmediği türler:elektrik

Kaya pokemonları

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:ateş,buz,uçan,böcek
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:kaya,toprak,çelik
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:su,çimen,dövüş,toprak,çelik
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:uçan,ateş,normal,zehir

Uçan pokemonlar

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:çimen,böcek,dövüş
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:kaya,çelik,elektrik
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:kaya,elektrik,buz
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:çimen,böcek,dövüş
 • saldırılarından etkilenmediği türler:toprak

Psychıc pokemonlar

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:zehir,dövüş
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:hayalet,çelik
 • saldırılarının etki etmediği türler:karanlık
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:hayalet,karanlık,böcek
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:dövüş,psychic

Böcek pokemonlar

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:çimen,psychic,karanlık
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:ateş,dövüş,uçan,zehir,hayalet,çelik
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:ateş,kaya,uçan
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:çimen,dövüş,toprak

Dövüş pokemonları

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:normal,buz,kaya,karanlık,çelik
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:zehir,uçan,psychic,böcek
 • saldırılarının etki etmediği türler:hayalet
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:uçan,psychic
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:böcek,kaya,karanlık

Buz pokemonları

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:çimen,toprak,uçan,ejderha
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:ateş,su,buz,çelik
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:ateş,buz,kaya,çelik
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:buz

Hayalet pokemonlar

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:psychic,hayalet
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:karanlık,çelik
 • saldırılarının etki etmediği türler:normal
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:hayalet,karanlık
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:zehir,böcek
 • saldırılarından etkilenmediği türler:normal,dövüş

Zehir pokemonları

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:çimen
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:zehir,toprak,kaya,hayalet
 • saldırılarının etki etmediği türler:çelik
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:toprak,psychic
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:çimen,dövüş,zehir,böcek

Ejderha pokemonlar

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:ejderha
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:çelik
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:buz,ejdeha
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:ateş,su,eletrik,çimen

Çelik pokemonlar

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:buz,kaya
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:ateş,su,elektrik,çelik
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:ateş,dövüş,toprak
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:normal,çimen,buz,uçan,psychic,böcek,kaya,hayalet,ejderha,karanlık,çelik
 • saldırılarından etkilenmediği türler:zehir

Normal pokemonlar

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:-
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:çelik,kaya
 • saldırılarının etki etmediği türler:hayalet
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:dövüş
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:-
 • saldırılarından etkilenmediği türler:hayalet

Karanlık pokemonlar

 • saldırılarının ağır zarar verdiği türler:psychic,hayalet
 • saldırılarının hafif zarar verdiği türler:dövüş,karanlık,çelik
 • saldırılarından ağır zarar aldığı türler:dövüş,böcek
 • saldırılarından hafif zarar aldığı türler:hayalet,karanlık
 • saldırılarından etkilenmediği türler:psychic

Pokemon GO PokeStop ve Gym Talebi Nasıl Yapılır

Pokemon GO’da Pokestop ve Gym talebi yapmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Oyunun bazı noktalarda hiçbir Gym ve Pokestop yoksa Niantic’e bunun hakkında istekte bulunabilirsiniz. Değerlendirme sürecinde , eğer o çevrede hiçbir oyuncu alanı yoksa, oyuncu sayısına göre değerlendirerek sonuç hakkında bildirim yapıyorlar. Yapılan taleplere göre değerlendirildiği zaman, oyuncu sayısı yüksek olan noktalardan gelen talepler kesinlikle kabul edilmektedir. O  çevrede ne kadar fazla oyuncu talepde bulunursa şansınız o kadar artar.

Talep formuna ulaşmak için Tıklayın

 • İlk alana oyunda kullandığımız mail adresini yazıyoruz.
 • Additional info/reason for your request” yazan alana , eklenmesini istediğimiz adresi tam olarak giriyoruz.
 • Your nickname alanına oyunda kullandığınız kullanıcı adınızı girin.
 • Sonraki alanlarda cihaz bilgileri ve oyun versiyonu gibi bilgileri girin.
 • Pokémon GO app version kısmına oyun versiyonunuzu girerek isteği tamamlayıp gönderebilirsiniz.

Yapımcılar tarafından yapılan açıklamaya göre bu isteklere ortalama 2-3 hafta içinde cevap vereceklerini belirtiyorlar. Oyunun ilk etapta bu kadar ilgi çekmesi ve yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını düşünürsek, cevap süreleri biraz uzayabilir fakat bu süre içinde olumlu yada olumsuz bir dönüş olacağını düşünüyoruz. Pokemon go hakkında merak edilen tüm bilgiler için sitemizi kullanabilirsiniz.

 

Satılık pokemon Hesapları (istek üzerine eklenmiştir. sizin de varsa yorum ya da mesal olarak gönderebilirsiniz.)

Lvl 20: Team Valor 200 tl

https://yadi.sk/i/bPDGVIYktYb3T

https://yadi.sk/i/76Oeem7OtYb4n

Lvl 22: Satıldı

Lvl21: Team Valor 220 TL

https://yadi.sk/i/W4HlDMVFtYbVu

https://yadi.sk/i/lzmzFqYqtYbWx

https://yadi.sk/i/CWrb48mAtYbcL

Alınık pokemon Hesapları

Lvl 15: Teklif 50 TL

++Yorum bölümünde bir çok konuda soru ve cevap bulabilirsiniz.

Kelimelerin ne demek olduğunu öğreneceğiniz bir sözlük:  http://nedemek.com.tr/

Yiyecek ve besinlerin faydalarını öğrenmek için  http://www.faydalari.com.tr/

56 Yorum

 • Level 30 ve 208 gread 243 ultra ball mevcut 28 lucky Egg ve her pokemon un enkaz 8-10 evolve yapacak şekeri var. Örneğin 678 zubat Seker, 509 tenta, 482 staryu 198 pikachu Seker vs.. 2 ad 2980cp dragonite, 2 ad 2700 cp gyarados,2 ad snorlax2400 cp,6 2300 ve uzeri çocuk veporeon, 2 ad lapras 2100 cp vs.. hesabımı satıyorum mail : cucu226@ Hotmail.com

 • Merhabalar, bende de seviye arttıkça gelen stardust artmıyor. Seviyem 19 ama hala her pokemonda 100 Stardust gelmekte.

 • Merhaba. “Seviyelere göre yakaladığınız pokemonların verdiği stardust ve candy puanları.” listesinde 21-24 için 1300 stardust verir deniliyor fakat ben pokemon yakaladığımda gelen stardust 100, bir yanlışlık mı var ben mi anlayamadım tam olarak acaba?

  • Evet seviye yükseldikçe stardust ve candy puanları artıyor. Tam olarak seviyeniz nedir? Listede de mevcut, size kaç geliyor yazarsanız sevinirim. Görüşmek üzere.

Yorum Bırakın

BÜLTEN ABONELİĞİ

Siteye eklenen içeriklerden öncelikli olarak haberdar olmak isterseniz aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazarak ücretsiz bültenime üye olabilirsiniz.