Bildiğiniz gibi Microsoft Azure uzun süredir MOSA (Online tüketim) TL kurunu 5.7 TL’ye sabitlemiş durumdaydı.

Bu durum zaman zaman CSP fiyat avantajını ortadan kaldırdığı için kurdaki artış yükseldikçe aradaki fiyat farkı daha da azalıyordu. Bu konuda iletilen talepler doğrultusunda Microsoft 1 Ağusto 2020 itibariyle Online Azure kullanımında %28.5 oranında bir fiyat artışı sağlacak. Böylelikle Distribitör ve kanal iş ortakları için geçerli CSP tüketim Online fiyatlara göre çok daha avantajlı hale gelecek.

Eğer sizin de online üzerinde azure kullanımınız varsa hemen CSP aboneliğe geçiş yaparak bu avantajdan faydalanabilirsiniz. Süreçlerle ilgili bilgi alabilmek ve geçiş işlemleri için benim de içersinde bulunduğum Microsoft Distribitörü Logosoft  ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim için: destek@logosoft.com.trboraa@logosoft.com.tr Aşağıda gelen mail örneğini paylaşıyorum.

Microsoft, Microsoft Online Service Sözleşmesi (MOSA) kapsamındaki Azure Kullandıkça Öde müşterileri için fiyat ayarlamaları yapacaktır.

Sayın Azure müşterisi,

Turkish lira içinde faturalandırılan bir veya daha fazla abonelikle ilişkili olduğunuz için bu e-postayı alıyorsunuz.

Microsoft, bölgeler ile pazarlar arasında tutarlılığı sağlamak için ürün ve hizmetlerinin yerel fiyatlandırmalarının etkisini düzenli olarak değerlendirir. Ağustos 2020 Azure fiyat değişikliğimiz bu değerlendirmenin bir sonucudur.

Microsoft, Azure web sitesinde Microsoft Online Services Sözleşmesi (MOSA) kapsamında bulunan ve Turkish lira ile ücretlendirilen Kullandıkça Öde abonelikleri için fiyat ayarlaması yapacaktır. 1 Ağustos 2020 Cumartesi tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Azure fiyatları, global fiyat düzeyleri ile uyumlu hale getirmek amacıyla Turkish lira için yüzde + 28.5 oranında artma.

Azure web sitesinde Kullandıkça Öde abonelikleri: Kullandıkça öde modelini kullanan müşteriler, minimum satın alma gereksinimleri olmadan esnek fiyatlandırmanın avantajlarından yararlanır. Bu müşterilere yönelik fiyatlar, 1 Ağustos 2020 Cumartesi tarihinden itibaren değiştirilecektir. Azure’ı satın alan müşteriler, Azure web sitesinde ABD doları gibi diğer para birimleri ile satın alan müşterilere benzer şekilde fiyatlandırmayı düzeyler halinde görecektir.

Azure web sitesindeki ön ödemeli abonelikler (1 Ekim 2016 itibarıyla yeni müşteri kayıtlarında kullanım dışı bırakılmıştır): Daha önce sunulan abonelikler için ön ödeme tutarı, indirim ve koşullar değişmeden kalır. Tüketim oranları, 1 Ağustos 2020 Cumartesi tarihinden itibaren Azure web sitesindeki yeni fiyatlandırmayı yansıtacak şekilde değiştirilecektir.

Bulut Çözümü Sağlayıcısı (CSP) programında Azure: Microsoft, bu programda Turkish lira içindeki kanal iş ortaklarını faturalandırmadığından bu değişiklik CSP’deki kanal iş ortakları için geçerli değildir.

Kurumsal Anlaşma (EA) veya Kurumsal Üyelik Anlaşmaları (EAS), Microsoft Ürünleri ve Hizmetleri (MPSA) veya Sunucu ve Bulut Kayıtları (SCE): Microsoft, bu programlarda Turkish lira içindeki kanal iş ortaklarını faturalandırmadığından bu değişiklik, EA, EAS, MPSA veya SCE’deki kanal iş ortakları için geçerli değildir.

Not: Bir Azure müşterisi olarak, tüm fiyatlandırma değişikliklerini bildirmemiz gerektiği için bu e-postayı alıyorsunuz. Bu e-posta, bu fiyatlandırma değişiklikleri ile ilgili olarak doğrudan Microsoft’tan alacağınız tek bildirimdir.

Sending
User Review
5 (2 votes)

Yorum Bırakın