Merhaba, Google Cloud servisi 2 ay süre ile kullanabileceğiniz 300 dolar krediyi ücretsiz olarak veriyor. Yine bu 2 aylık süre içerisinde eğer kullanımınız 300 doları geçerse, onay vermediğiniz taktirde işlem ücretini de size yansıtmıyor. Peki nedir bu google cloud

Öncelikle şunu belirteyim Google’ın Cloud servisleri arasında sadece Cloud Storage yok Cloud Datastore, Cloud SQL, Cloud Disk, Monitoring, Development, Networking’ den Memcache’ e hatta otomatik kuruluma kadar google cloud bir çok servisi bünyesinde barındırıyor.

Google Cloud Platformu, sunucu geliştirme araçlarıyla beraber bulut tabanlı servislerle çalışan ve bunları sunan Google’ın kurumsal çözümler paketinin bir bölümüdür. Örnek olarak sunucu ve bilgi işlem, bulut depolama, veri depolama, çeviri API’leri ve tahmin API’leri verilebilir.

Kısaca üyelikten bahsedelim; gmail hesabınız ile cloud’ un ücretsiz deneme sürümünü test etmeniz mümkün, üyelik aşamasında sizden kredi kartı bilgilerinizi talep ediyor fakat ücret çekmiyor, ek olarak 2 ay süre ile kullanabileceğiniz 300$ kredi veriyor.

Google Cloud VDS 2 Ay Ücretsiz

Kayıt işleminiz bittikten son bir proje oluşturmamız gerekiyor. Aşağıdaki ekrandan Try Compute Engine tıklayıp devam ediyoruz.

Google Cloud VDS 2 Ay Ücretsiz

Create instance kısmından bir VDS oluşturabiliriz, yaklaşık 15′ e yakın işletim sistemi bulunuyor, server 2012 ile remote desktop yapmanız da mümkün.

Google Cloud server 2012

32 core CPU ve 100 gb Ram ile SSD disk üzerinde bir sunucuyu kolaylıkla kurabilirsiniz.

Google Cloud speed test

Bant genişliği yüksek olsa da bu seçtiğiniz lokasyona göre değişiyor, avrupa, amreika ve asya olmak üzere toplam 9 adet lokasyon bulunuyor.

Elbette google’ ın servisleri sadece VDS ile kalmıyor,

Google Cloud VDS 2 Ay Ücretsiz

Resmi büyüterek diğer servislere göz atmanız mümkün, zaman buldukça tüm servisleri inceleyerek, deneyimlerimi buraya aktaracağım.

Eğer siz de Google Cloud servisini denemek isterseniz https://cloud.google.com/free-trial/ adresinden üye olabilir ve 300$ kredi ile 2 ay boyunca ücretsiz hizmet alabilirsiniz.

16 Yorum

 • Merhaba hocam Google cloud a kayıt oldum VDS kuracagim işletim sistemini Windows server kuracam ama ben nekadar Windows server secsemde linux seçip kuruyor kendisi birde lokasyon olarak neyi secersem seçim kendi benim sevgimi secmiyor kendi otomatik seçiyor bu konuda yardımcı ola bilirsen memnun olurum

 • Şu GOOGLE cloud üzerinde site nasıl yayınlanır A’dan Z’ye anlatan bir rehber bulamadım, kendileride koymamışlar,

 • hocam hesap oluşturdum kredi kartında provizyon 5lira gibi bir şey yansıdı, sorum ise şu 300 dolarlık kredi var ya şimdi ama sen 2 ay demişsin
  300 dolar bitene kadar değil mi ?

  • Merhabalar. 2 ay içinde 300 doları kullanmanız gerekmektedir. Telefonlardaki paket gibi düşünün. Sınırsız internet ama sınırı 1 ay kadar. 🙂

 • Hocam merhaba.

  En baştan sonuna kadar, ince detaylarıyla birlikte VDS kurma işlemini anlatma şansınız yok mu? Bıktık yeminle bu sunucu şirketlerinden.

  • Merhaba Vedat

   Hangi sisteme sahip bir sunucu yapılandırma tutorial’i istiyorsun? Takıldığın adımları yazabilirsen bu konuda bir yazı yayınlayabilirim.

 • kredi kartından para çekme mevzusunda eminsin değil mi? bak girmesin o kadar para 😀 veriyorum kredi kartı bilgilerimi onay vermeden kesemiyorlar demişsinde ne tarz bir onay rica etsem yardım edebilir misin?

  • compute için faturalandırmayı ilişkilendirin yazıyor onu yaparsam ücret alacak büyük ihtimalle yapmadan da kullanamıyorum :/

 • Kredi kartını kabul etmiyor. İki gündür uğraşıyorum. Forumlarda da aynı sorunla karşılaşanlar var. Yakışmıyor google a bu tür hareketler.

 • ayarları inceledimde otomatik ödeme kapatılamıyor. Şimdi ben 365 günlük vds aldım otomatik ödeme ile kartımdan para kesecekler diye endişe ediyorum.

Yorum Bırakın