Bu yazıda bilgi toplama araççlarından Dnmap client ve Dnsmp server araçlarını kullanacağız. Bu server araçları için 2 farklı kali işletim sistemi ile işlem yapğmanız gerekiyor. Yani 1 server ve 1 veya daha fazla client çalışabilir. İlk bilgisayarımızda dnmap server, diğer bilgisyarlarımızda ise, dnmap client aracını çalıştrıyoruz. Aracın kısaca ne yaptığından bahsetmek gerekirse, server’üzerinde çok fazla işlem yapılacak komutlarınız olduğunu düşünün ve bunu kolay yoldan 3-4 client’e bölerek yaptırmanız mümkün.

Öncelikle server tarafında çalıştıracağımız komut listesini oluşturuyorsunuz, (daha sonra client ile bağlanarak bu komutları çalıştıracağız) amacımız bu komutları tek bir pc yerine birden fazla pc ile çalıştırmak.

ilk olarak kali’de masaütüne gelerek

adında bir komut listesi oluşturuyoruz, *gedit bir dosya editörüdür, farklı bir editörle de bu işlemi yapabilirsiniz. Command.txt içerisine client’ler tarafından işlenecek komutları girebilirsiniz. Ben örnek olarak dmitry komutunu gireceğim, siz nmap vb farklı komutları da kullanabilirsiniz.

Dmitry kullanımı için https://boraarat.com/dmitry-ile-bilgi-toplamak/ makalesine göz atabilirsiniz.

komut listesini oluşturduktan sonra aynı dizinde aşağıdaki komutu yazarak oluşturduğunuz server listesi için komutları çalıştırabilirsiniz.

Dnmap Client ve Dnmap server Kullanımı

Ardından client ile bağlanacağımız Kali cihazımızı açıyoruz ve server’a bağlantı kuruyoruz.

Server ip adresine terminalden ifconfig yazarak erişebilirsiniz,  -a parametresi ise sadece bir takma isimdir, server tarafında hangi kullanıcıların bağlı olduğunu ve işlem yaptığını size gösterir. Çıkrı aşağıdaki gibi olacaktır.

Server ip adresine terminalden ifconfig yazarak erişebilirsiniz

Bu şekilde 10 veya daha fazla kullanıcı için komutu yazıp işlemi başlatabilirsiniz, sonuçlar bulunduğu server üzerinde kayıt olacaktır. Bu şekilde bitmesini istediğiniz bir işi farklı clientlardan yardım alarak çok daha hızlı tamamlayabilirsiniz.

5
Sending
User Review
5 (1 vote)

Yorum Bırakın