Azure aboneliklerinize CSP yani kullandıkça öde modeli dışında open olarak da kredi eklemeniz mümkün. Bunun için Open lisans olarak aldığınız Azure kredisini  (1 kredi=100$)  kullandığınız Azure subscription’una tanımlayabilirsiniz. Bunun öncesinde Azure’u hangi satın alma seçenekleri ile ödeyebiliyoruz kısaca buna bakalım.

Azure Satın Alma Seçenekleri:

  • Azure’ı doğrudan Microsoft’tan satın alın: Microsoft üzerinden faturalandırılacak bu ödeme yönteminde, subscription’unuza bir kredi kartı tanımlamanız yeterli oalcaktır.
  • Azure’ı bir Microsoft iş ortağından yönetilen hizmet kapsamında kullanın: Herhangi bir Microsoft iş ortağı aracılığı ile (Logosoft, Arena, Armada) Azure hizmeti alabilirsiniz.
  • Open Kredi ile Satın alma: Aşağıda anlatılan seçenek ile, 100$ kredi tanımlayarak, ön tanımlı Azure hizmeti alabilirsiniz.

Öncelike Open kredimizi aktif edebilmek için VLSC sayfasına erişiyoruz ve karşıdan yükleme adımından satın aldığımız Open Azure Kredisine geliyoruz.

Azure open kredi etkinleştirme 1

Girilecek key dosyasını kopyaladıktan sonra, https://account.azure.com/Subscriptions adresine tanımlayacağımız Azure hesabı ile giriş yapıyoruz. Karşımıza çıkan sayfada hemen kredi ekleyin bölümüne gelerek VLSC üzerinden aldığınız key’i aktif edebilrisiniz.

Azure open kredi etkinleştirme 1

Aktive etmek istediğiniz Open Azure kredi key’ini ürün anahtarı bölümüne girerek doğrula demeniz yeterli olacaktır.

Azure open kredi etkinleştirme 1

3-4 dk içerisinde Azure subscription’ununuz üzerinde, satın almış olduğunuz Open kredi limitini ekli olarak görebilirsinz. Open Azure kredisi diğer kullandıkça öde modellerine göre ön yüklemeli bir ödeme yönetmidir. Krediniz sonlandığında, tüm hizmetleriniz durdurulur ve kredi yüklemezseniz silinir. Sürekli takip etmek istemediğiniz bir hizmet için kullandıkça öde modelini tercih edebilirsiniz.

Sending
User Review
5 (3 votes)

Yorum Bırakın